Kristaq Turtulli Zhgenjimi

ISBN 13 : 9781507849224

Zhgenjimi

 
9781507849224: Zhgenjimi
Présentation de l'éditeur :

Më besoni as vetë nuk di se çfarë kërkoj. Nuk e di kujt ti drejtohem, kujt ti hapem; vetes, miqësisë, njerëzisë në qoftë se do mundnin të më përgjigjeshin. Ti kthehem fanatizmit gërdallë, idealizmit të zhvlerësuar, bërë prostitutë rrugësh, marrëzisë, çmendurisë? Kujt?! Kudo është shurdhëri, shkretëtirë... Më vjen keq për veten por dhe njëherësh dua të qesh me të madhe, të shkulem së qeshuri, aq sa të thyhen xhamat e vitrinave, të buçasin sirenat e makinave, të prishen hijet, të shqyhen rrjetat e merimangave dhe të shkundet i gjithë qyteti...

Les informations fournies dans la section « A propos du livre » peuvent faire référence à une autre édition de ce titre.

Acheter neuf Afficher le livre
EUR 19,69

Autre devise

Frais de port : EUR 6,89
De Royaume-Uni vers Etats-Unis

Destinations, frais et délais

Ajouter au panier

Meilleurs résultats de recherche sur AbeBooks

1.

Kristaq Turtulli
Edité par CreateSpace Independent Publishing Platform (2015)
ISBN 10 : 1507849222 ISBN 13 : 9781507849224
Neuf(s) Paperback Quantité : 1
impression à la demande
Vendeur
Revaluation Books
(Exeter, Royaume-Uni)
Evaluation vendeur
[?]

Description du livre CreateSpace Independent Publishing Platform, 2015. Paperback. État : Brand New. 200 pages. Albanian language. 8.00x5.00x0.46 inches. This item is printed on demand. N° de réf. du libraire zk1507849222

Plus d'informations sur ce vendeur | Poser une question au libraire

Acheter neuf
EUR 19,69
Autre devise

Ajouter au panier

Frais de port : EUR 6,89
De Royaume-Uni vers Etats-Unis
Destinations, frais et délais