EUR 18,51
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : New.
EUR 19,74
Quantité disponible : 4 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 20,42
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
Langue: afrikaans
Edité par Protea Boekhuis, Menlopark 0102, 2012
ISBN 10 : 1869194543 ISBN 13 : 9781869194543
Vendeur : Grand Eagle Retail, Bensenville, IL, Etats-Unis
EUR 22,34
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : new. Paperback. Dis 1899 en die begin van die Anglo-Boereoorlog. Vir Frank Ingram, sy beste vriend Michal Ras en die se verloofde Kath Rouwenhorst begin dit in Oktober tydens 'n swierige verjaardagparty in die Boland. Vir Frank, 'n student in die teologie wat sy studies staak om te gaan veg, is dit ook die begin van 'n innerlike stryd wat hom afspeel rondom die absurditeite en ontnugtering van die oorlog. Later sal Frank homself afvra of die geweld van oorlog 'n sluimerende behoefte aan wreedheid in hom bevredig. En uiteindelik kom die vraag: Wat was die werklike uitwerking van die oorlog? Die titel van hierdie ontroerende roman kom uit die ou Vrystaatse volkslied waarvan die eerste strofe lui: Heft Burgers 't lied der vrijheid aan / En zingt ons eigen volksbestaan! / Van vreemde banden vrij, / Bekleedt ons klein gemenebest, // Op orde, wet en recht gevest, / Rang in der staten rij. Vir Frank, 'n student in die teologie wat sy studies staak om te gaan veg, is Anglo-Boereoorlog die begin van 'n innerlike stryd wat hom afspeel rondom die absurditeite en ontnugtering van die oorlog en uiteindelik kom die vraag: Wat was die werklike uitwerking van die oorlog? Shipping may be from multiple locations in the US or from the UK, depending on stock availability.
Langue: afrikaans
Edité par Protea Boekhuis, Menlopark 0102, 2011
ISBN 10 : 1869193431 ISBN 13 : 9781869193430
Vendeur : Grand Eagle Retail, Bensenville, IL, Etats-Unis
EUR 22,46
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : new. Paperback. Met bewondering, deernis en 'n skerp sin vir humor skets Dot Serfontein die geskiedenis van kontreie wat nie aan interessante mense ontbreek nie. In Ek is maar ene kring vertellinge van haar kinderjare en familie in die Vrystaat uit na kleurvolle karakters van die Kalahari en na (dikwels senutergende) reise met haar gesin na ander dele van Suid-Afrika. Sy vertel van die swerwende tant Beatrice wat geglo het sy word deur die geheime polisie agtervolg; van die kreatiewe wyse waarop geharde Kalaharimense hul wereld herbergsaam gemaak het, hoe Askham sy naam gekry het en hoe 'n Chev-bakkie kan boomklim. Hierdie bundel boeiende sketse is by tye skreeusnaaks, maar nooit gaan die waardering vir die mense agter die stories verlore nie. Hierdie bundel boeiende sketse is by tye skreeusnaaks, maar nooit gaan die waardering vir die mense agter die stories verlore nie. Met bewondering, deernis en 'n skerp sin vir humor skets Dot Serfontein die geskiedenis van kontreie wat nie aan interessante mense ontbreek nie. Shipping may be from multiple locations in the US or from the UK, depending on stock availability.
EUR 22,65
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 18
Quantité disponible : 4 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 18,84
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 20,36
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 17,90
Quantité disponible : 3 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New. 204 8 of lates Illus.
EUR 14,18
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : Brand New. revised edition edition. 208 pages. Afrikaans language. In Stock.
Langue: afrikaans
Edité par (Cape Town: Human & Rousseau, 1986) 0798119314, 1986
ISBN 10 : 0798119314 ISBN 13 : 9780798119313
Vendeur : Christison Rare Books, IOBA SABDA, Gqeberha, Afrique du sud
Membre d'association : IOBA
EUR 8,94
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panier8vo; original pink boards; pictorial dustwrapper; pp. 112; plates. Dustwrapper a little edgeworn and partially sunned; faint foxing to endpapers and edges. Very good condition. Afrikaans text. "In Galery van Reënmakers teken sy opnuut kostelike herinneringe en staaltjies op van persoonlikhede en gebeurtenisse wat die leser lank sal bybly. Met haar gewone sprankel skryf sy hier oor onvergeetlike karakters soos die Ierse rebel van Koppies, mej. Esther Bell-Robinson, die tuisteskeppers Isabella Beeton, Jane Dijkman en Hildagonda Duckitt, en verskeie ander merkwaardige vroue tree ook as 't ware lewend uit haar onderhoudende sketse na vore. Sy vertel van die pioniersdae op Vierfontein en deel op pittige wyse met die leser haar eie wedervarings om die Serfontein-voorgeslagte na te speur. Die bundel word afgesluit met 'n ryk kaleidoskopiese blik op die wel en wee van Lesotho.".
EUR 15,20
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : Brand New. Afrikaans language. In Stock.
EUR 15,46
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : Brand New. 344 pages. Afrikaans language. In Stock.
EUR 28,28
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 26,03
Quantité disponible : 3 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New. 204 8 of lates.
EUR 26,16
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPAP. Etat : New. New Book. Shipped from UK. Established seller since 2000.
EUR 21,57
Quantité disponible : 3 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New. 204 8 of lates.
EUR 21,55
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New.
EUR 8,04
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Very Good. Etat de la jaquette : Fair. First Edition. The dust jacket is slightly shelf rubbed and a bit edge worn. It will however, still look good in cellophane. The boards are still in a good condition. There is a previous owner's inscription on the front end page. Internally clean and tightly bound. Complete with 112 pages. Afrikaans language. [B.K.]. Our orders are shipped using tracked courier delivery services.
Edité par Daan Retief Uitgewers, Pretoria, 1985
Vendeur : Snookerybooks, Philippolis, Afrique du sud
EUR 13,40
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Very Good. Boards clean with just a hint of rubbing to the extremities. 195pp. unmarked. Prev owner's name tippexed out on ffep and a blurb from the dw tiped in to ffep.
EUR 22,64
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New.
EUR 22,64
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New.
Edité par Human & Rosseau, 1982
ISBN 10 : 0798113405 ISBN 13 : 9780798113403
Vendeur : Chapter 1, Johannesburg, GAU, Afrique du sud
EUR 13,40
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Fair. Etat de la jaquette : Fair. Afrikaans text. jacket is rubbed, chipped and creased. boards are edge worn and cocked. several markings. scarring, inscriptions and stamps.[S.K]. Our orders are shipped using tracked courier delivery services.
Edité par Human & Rousseau, 1985
ISBN 10 : 079814663X ISBN 13 : 9780798146630
Vendeur : Chapter 1, Johannesburg, GAU, Afrique du sud
EUR 13,40
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Very Good. The wraps are shelf rubbed.Internally clean and tightly bound.Afrikaans.EK. Our orders are shipped using tracked courier delivery services.
Edité par Human & Rousseau, 2007
ISBN 10 : 079814663X ISBN 13 : 9780798146630
Vendeur : Chapter 1, Johannesburg, GAU, Afrique du sud
EUR 13,40
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : New. No Jacket. The book is new. The wraps are slightly shelf rubbed. [TK] Book is in Afrikaans. Our orders are shipped using tracked courier delivery services.
EUR 19,84
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierPaperback. Etat : Brand New. 352 pages. Afrikaans language. In Stock.
EUR 26,02
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New.
EUR 27,28
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New.
EUR 27,41
Quantité disponible : 2 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : New.