Vendeur : Nighttown Books, Powell, WY, Etats-Unis
Edition originale
EUR 16,07
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHard Cover. Etat : Fine. Etat de la jaquette : Very Good. First Edition. First Printing in dust jacket, no markings, jacket shows slight edge wear & age-tanning, else Fine; 4to; 112pp illus, some color. Extra freight may be required for priority or international delivery of this oversize title.
Langue: anglais
Edité par Office du Livre, Fribourg, 1980
Vendeur : The Wild Muse, Granville, NY, Etats-Unis
EUR 28,13
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHard. Etat : Near Very Fine. Etat de la jaquette : Near Very Fine. Hard cover in dust jacket. Text in French. Published Fribourg, Office du Livre, 1980. Oblong 4to., 10" x 11 1/4." 152pp., iilus. with 50 full color plates.
Langue: anglais
Edité par Bibliothèque des Arst - Paris, 1980
ISBN 10 : 0500233233 ISBN 13 : 9780500233238
Vendeur : MaxiBooks, Paris, France
EUR 25
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierCouverture rigide. Etat : Comme neuf. ===ENVOI LE JOUR MÊME===A39.
Langue: anglais
Edité par Florian Kupferberg, Berlin & Mainz, Germany, 1963
Vendeur : Xochi's Bookstore & Gallery, Truth or consequences, NM, Etats-Unis
EUR 31,25
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Very Good+. Etat de la jaquette : Very Good. 138+pp.; HB palegray w/orange&gilt label; slight rub w/PONinscript.; clean,tight pgs. DJ white w/blk.-photocover; rubbed w/lt.soil&sun; wear on edges. Title trans.: "The Church of Akhtamar: Architectural Sculpture in the Life of Light" lg. b/w photos. in German.
Langue: anglais
Edité par Papirüs Yayinlari, Istanbul, 2003
Vendeur : Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, Turquie
EUR 17,86
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Fine. Paperback. Pbo. Cr. 8vo. (19 x 13 cm). In Turkish. B/w ills. 175 p. Bugünden düne, dünden bugüne.
Langue: anglais
Edité par Düzlem Yayinlari, Istanbul, 1992
ISBN 10 : 9755220046 ISBN 13 : 9789755220048
Vendeur : Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, Turquie
EUR 17,86
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : As New. Paperback. Pbo. Mint. Cr. 8vo. (20 x 14 cm). B/w ills. 296 p. New searches in theater. Tiyatroda yeni arayislar.
Langue: anglais
Edité par Pan Yayincilik, Istanbul, 1998
Vendeur : Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, Turquie
EUR 17,86
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Fine. Paperback., Fine., 20 x 14 cm., 272, [32] p., b/w and color ills., "Sanattan güncel yasama.", Nazan Ipsiroglu, Pan Yayincilik, Ist., 1998.
Edité par Berlin, Kupferberg, ,, 1963
Vendeur : Antiquariat Gothow & Motzke, Berlin, Allemagne
EUR 15
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panier4°, 138 S./pp., 57 Abbildungen (Illustrations), Originalleineneinband (publisher's cloth binding), Originalumschlag (publisher's dust jacket), gutes Exemplar (fine),
Vendeur : Reader's Corner, Inc., Raleigh, NC, Etats-Unis
Edition originale
EUR 34,83
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Fine. Etat de la jaquette : Fine. 1st Edition. This is a fine, unmarked, hardcover first Abrams edition in a fine DJ, white spine. 112 pages. MEDIA SHIPPING ONLY, extra for airmail or international shipping.
Vendeur : Don Kelly Books, London, Royaume-Uni
Edition originale
EUR 23,88
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Good. 1st Edition. 150pp Colour and b&w illustrations.
Langue: anglais
Edité par Thames & Hudson December 1980, 1980
ISBN 10 : 0500233233 ISBN 13 : 9780500233238
Vendeur : Hennessey + Ingalls, Los Angeles, CA, Etats-Unis
EUR 35,68
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Used - Very Good. Very nice clean, tight copy free of any marks. wrapped in complimentary Brodart dust jacket protector. Free forward end paper has a crease.
Langue: anglais
Edité par Istanbul: Istanbul Universitesi Yabanci Diller Yuksek Okulu Yayinlari, 1978., Istanbul:, 1978
Vendeur : BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, Turquie
EUR 6
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Very Good. IPSIROGLU, ZEHRA Uyumsuz tiyatroda gerceklik. Istanbul: Istanbul Universitesi Yabanci Diller Yuksek Okulu Yayinlari, 1978. 8vo., 111 p., b/w ills. Paperback. Very good ISBN: CATALOG: Literature KEYWORDS: Theatre.
Edité par Abrams, New York, 1966
Vendeur : Argosy Book Store, ABAA, ILAB, New York, NY, Etats-Unis
EUR 23,44
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierhardcover. Etat : near fine. Etat de la jaquette : very good. Translated from German by E.D. Phillips. 54 illustrations, including 36 in color. 112 pages, large 8vo, cloth, d.w.; small hole to spine of dust wrapper. New York: Harry N. Abrams, (1966). A near fine copy in a very good dust wrapper.
Vendeur : Goulds Book Arcade, Sydney, Newtown, Sydney, NSW, Australie
EUR 21,32
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierHardcover. Etat : Very Good. Etat de la jaquette : Very Good. The dust jacket has a little wear. The page edges are lightly foxed. 150 pages. Books listed here are not stored at the shop. Please contact us if you want to pick up a book from Newtown.
Edité par München (Hirmer Verlag), 1965
Vendeur : Ars Libri, Ltd. (ABAA), Charlestown, MA, Etats-Unis
EUR 15,63
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panier106pp. 54 illus. (partly in color), text figs. 4to. Cloth. D.j.
Edité par F. Kupferberg, Mainz,, 1963
Vendeur : Antiquariat Johannes Herlyn, Freiburg, Allemagne
EUR 10
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierfester Einband. 137 S. (27 cm) OLn-OU. 1. Aufl. Schutzumschlag mit 1 kl. Einriß nah dem Rücken; sonst guter Zustand. Auflage: 1 Die Bilder stellen teilweise zwei Anblicke des gleichen Reliefs bei unterschiedlichem Lichteinfall nebeneinander.
Langue: anglais
Edité par Istanbul: Papirus Yayinlari, 2000., Istanbul:, 2000
ISBN 10 : 9756999829 ISBN 13 : 9789756999820
Vendeur : BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, Turquie
EUR 10
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Fine. IPSIROGLU, NAZAN Alimlama boyutlari ve cesitlemeleri 1: Resim. Istanbul: Papirus Yayinlari, 2000. First ed., 8vo., 159 p., ills.,16 color plates. Paperback. Fine ISBN: 9789756999820 CATALOG: Painting & Sculpture KEYWORDS: Painting Her sanat yapiti alimlayanla yasar. Okuyucusunu bulamayan kitap, izleyicisini bulamayan resim, dinleyicisini bulamayan muzik sandik icersinde saklanan esya gibidir. Sandiktan ciktigi anda, tipki bir agac gibi dallanip yesermeye baslar. Sinema ve tiyatro ornegi, kimi sanat dallarinin varoluslari ise sadece alimlayana baglidir. Alimlama kaynagini sanat yapitini anlamada buluyor. Ozellikle yenilikci sanat, benimsedigi cok anlamlilik, cok seslilik ve acik bicim nitelikleriyle alimlayani oylesine etkin kiliyor ki, anlama ancak alimlamayla butunleserek gerceklesebiliyor. Bu noktada yaratma ve alimlama, uretim ve tuketim birbirinden ayrilmaz bir butunu olusturuyorlar. Bu dusunceden yola cikarak, cesitli sanat dallarini konu alan bir alimlama dizisi baslattik. Alimlamada gorselligin onemi nedeniyle dizinin ilk kitabi "Resimde Alimlama"ya ayrildi. Bunu yazin, tiyatro, sinema ve muzik alimlamalari izleyecek.
Edité par Mainz : Kupferberg, 1963
Vendeur : Klondyke, Almere, Pays-Bas
EUR 11
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : Good. Original gilt lettered cloth, illustrated with numerous photographs in b/w, 4to.; No dust jacket.
Langue: français
Edité par Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Istanbul, 1958
Vendeur : Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, Turquie
EUR 17,86
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Very Good. Etat de la jaquette : Very Good. Paperback. Dust wrapper. 4to. (31 x 24 cm). In French and Turkish. 36 p., color and b/w ills. A study on the art history of Sakli Church (between Göreme and Ortahisar). Sakli Kilise: Une eglise rupestre en Cappadoce.= Sakli Kilise: Kapadokyada yeni bulunmus bir kilise.
EUR 5
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierEtat : Very Good. Bon état -. quelques marques de lecture et/ou de stodckage sur couverture et coins mais du reste en bon état - envoi rapide et soigné dans enveloppe à bulles depuis france. 13x19x1cm. 2017. Broché. Very Good.
Edité par München Piper (), 1961
Vendeur : Antiquariat Ekkehard Schilling, Zofingen, Suisse
EUR 10
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierTafeln in gutem Zustand. Seiten teilweise gelöst.
Edité par Hirmer Verlag, München, 1965
Vendeur : Antiquariaat Parnassos vof, Wassenaar, Pays-Bas
EUR 10
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierOleinen. Etat : Buch gut. 106 S. S/w - und Farbabb. Sprache: Deutsch. Widmung von A an X a.sd Voorsatz. Size: 22,5 x 26 cm.
Edité par Hirmer Verlag, München, 1965
Vendeur : Antiquariaat Parnassos vof, Wassenaar, Pays-Bas
EUR 10
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierOleinen. Etat : Leichte Gebrauchsspuren. 106 S. S/w- und Farbillustrationen. Sprache : Deutsch Auf den Vorsatzblättern sind hellbraune Flecken zu sehen. Dabei handelt es sich um Abdrücke von Klebeband. Size: 23 x 26 cm.
Langue: anglais
Edité par Istanbul: Ada Yayinlari, 1979., Istanbul:, 1979
Vendeur : BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, Turquie
EUR 15
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Very Good. IPSIROGLU, NAZAN - MAZHAR IPSIROGLU Sanatta devrim. Yansitmaciliktan olusturmaya dogru. Istanbul: Ada Yayinlari, 1979. First ed., 8vo., 162, [6] p., color and b/w ills. Paperback. Very good ISBN: CATALOG: Painting & Sculpture KEYWORDS: History of art Painting.
Langue: anglais
Edité par Istanbul: Yapi Kredi Yayinlari, 2021., Istanbul:, 2021
ISBN 10 : 9750850653 ISBN 13 : 9789750850653
Vendeur : BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, Turquie
EUR 15
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : New. IPSIROGLU, MAZHAR SEVKET Ahtamar Kilisesi. Isikla canlanan duvarlar. [PAPERBACK]. Istanbul: Yapi Kredi Yayinlari, 2021. Large 8vo., 109 p., color and b/w ills. Paperback. New ISBN: 9789750850653 CATALOG: Armenica KEYWORDS: Armenian architecture Orthodox Church Van History of art Van Golu'ndeki kucuk bir adada, cok uzaktan bile gorulebilen bir konumda yukselen Ahtamar Kilisesi, dis cephesini seritler halinde saran kabartmalariyla, Dogu-Hiristiyan mimari sanatinin essiz bir ornegidir. Cogu yassi olan bu kabartmalar, puslu havalarda ya da golgede duvarin icinde belirsizlesirken, gun isiginda canlanir; boylece kilise gunesle birlikte adeta "hayat bulur". Bugune dek Ahtamar uzerine yapilan arastirmalarda, kilisenin mimarisi ve suslemeleri birbirinden ayri ele alinmisti. Ne var ki, Ahtamar'da mimari ile dis donanim ayrilmaz bir butundur, kiliseyi "isildayan" bir yapi haline getiren de bu butunluktur. Dolayisiyla, kilisenin bir butuncul sanat yapiti olarak degerlendirilmesi gerekir. Ahtamar'in sanat tarihi acisindan onemi ancak boyle bir bakisla aciga cikar. Ahtamar Kilisesi, daha once baska ornekleri gorulmus bir yapi tipini temsil etmekle birlikte, iyi korunmus tek ornek olmasi acisindan buyuk onem tasiyor.
Langue: anglais
Edité par Istanbul: Yapi Kredi Yayinlari, 2011., Istanbul:, 2011
ISBN 10 : 9750819667 ISBN 13 : 9789750819667
Vendeur : BOSPHORUS BOOKS, Istanbul, Turquie
EUR 15
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : New. IPSIROGLU, NAZAN Sanatci gozuyle kopek. Bir deneme. Istanbul: Yapi Kredi Yayinlari, 2011. 8vo., 110 p., color and b/w ills. Paperback. New ISBN: 9789750819667 CATALOG: Painting & Sculpture KEYWORDS: Dog History of art Turkish painting "Elimin altinda giderek yayilan, genisleyen konunun icinde kaybolmamak icin calismami sinirlarken gecmiste Dogu ve Bati sanatinda kopegin nasil ele alindigina kisaca bir goz attiktan sonra birkac Turk sanatci uzerinde odaklastim. Kopege degisik acilardan (olumlu/olumsuz) bakan, yaklasimlarini ilginc buldugum sanatcilar bunlar. Hemen soyleyeyim ki seckim cok oznel. Kopege ilgi gosteren butun sanatcilari ele almam elbette olanaksizdi. Sectigim sanatcilarin kopege bakislari onlarin insana ve topluma bakislarina ayna tutuyor. Baska deyisle bir toplumsal elestiriyi iceriyor. Deneme olarak niteledigim bu calismada cikis noktam bu oldu.".
Edité par Istanbul, Universitesi Edebiyat Fakoltesi Yayinlari, 1958
Vendeur : Tiré à Part, Marseille, France
EUR 25
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierIn-4 ( 310 X 240 mm ) de 36 pages, broché sous couverture illustrée. 18 photographies dans le texte. Bel exemplaire. Turc.
Edité par München, Hirmer Verlag 1965, 1965
Vendeur : Antiquariaat Schot, Hendrik-Ido-Ambacht, Pays-Bas
EUR 9,20
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierOriginal publisher's gray cloth hardback, brown title spine and frontcover, pictorial dustjacket, 4to: 106pp., 54 illustrations with extent descriptions, map, abbreviations, notes. Text in German. very fine copy.
Edité par Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 0, Istanbul
Vendeur : Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, Turquie
EUR 17,86
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Fine. Paperback. Pbo. Roy. 8vo. (23 x 16 cm). In Turkish. 241, [1] p., color and b/w ills., 10 color plts. Avrupa resminde gerçek duygusu.
Edité par Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi., [1955], Istanbul, 1955
Vendeur : Khalkedon Rare Books ABA, ILAB, IOBA, ESA, Istanbul, Turquie
EUR 17,86
Quantité disponible : 1 disponible(s)
Ajouter au panierSoft cover. Etat : Very Good. Etat de la jaquette : Very Good. Paperback. Pbo. Dust wrapper. Roy. 8vo. (24 x 18 cm). In Turkish and French. [xxi], 153 p., b/w plates. Fatih albumuna bir bakis.= Sur l'album du Conquerant.